מדריך טיולים בגליל ׀ מוריס צמח ׀ מורה דרך | דף הבית

מוריס צמח - מדריך טיולים בשבילך!

מוריס צמח הוא האב של מדריכי הטיולים מורה דרך המפגיש את המטיילים עם המקומות האינטימיים, הסיפורים, הפולקלור, המטעמים האוריינטלים, הצמחייה המקומית ומאפשר למטייל לחוות את הארץ "מבפנים".
מוריס הוא מדריך טיולים מומחה לטיולי תיירים מורה דרך בכל רחבי הארץ ומומחיותו הגדולה היא בטיולים בגליל, בו נולד ובו הוא מתגורר כל חייו.

טיול בטבריה
טיול בטבריה עם מוריס צמח הוא חוויה ייחודית ומרתקת, השזורה באינספור סיפורים מתולדות היישוב. את הסיפורים אסף בעיקר בשיחות אישיות עם זקני טבריה שסיפרו לו מזיכרונותיהם בסידרה של מפגשים. סיפורים אלו מצטרפים למחקר מעמיק שערך מוריס במקורות היסטוריים, בעיקר כתביהם של נוסעים שונים שביקרו בטבריה לאורך ההיסטוריה. בזכות הידע המעמיק והמגוון שצבר, מגולל מוריס את סיפורה של טבריה כשהוא שזור בסיפורים אישיים מרתקים וצבעוניים של תושבי העיר היום ובזמנים רחוקים.

רבים מהסיפורים שליקט מופיעים בספר שכתב "סיפורים טבריינים" (ראו בהמשך).

טיולים בארץ
מוריס מדריך טיולים שנים רבות ברחבי הארץ ומכיר פינות נסתרות ושבילים מתפתלים המובילים לגן עדן סמוי מהעין. הוא יודע מתי טוב לקטוף צמחים המתאימים לתבשילים העממיים ומכיר את המתכונים המתאימים, אותם גילו לו המבשלות המקומיות. בגליל הוא מתרועע עם תושביו הדרוזים, הערבים והיהודים, שומע את סיפוריהם על ספלון קפה מהביל ומלקט אותם אחד לאחד. בנוסף לטיולים "רגילים" (ועם מוריס כל טיול הוא מיוחד) בנה מוריס טיולים קולינריים וטיולים אתניים לטובת המעוניינים להעמיק בתחומים אלו.

מורה דרך

לטייל עם מוריס מדריך הטיולים זו חוויה מיוחדת. מסלולי הטיולים בארץ - ברגל, במכוניות או בג'יפ, מוכרים פחות. מוריס מורה דרך אשר חושף בפני המטייל עולם קסום, ססגוני, עשיר, בשילוב אגדות-עם, סיפורי אנשים ומקומות, תבשילים שהגיחו ממטבחים מקומיים ואנקדוטות שכיף לחדור אליהם כמו מורה דרך אמיתי.

מוריס מדריך טיולים גם בחו"ל החל משנת 1995. בארצות בהן הוא מדריך: ירדן, יוון, טורקיה, ומרוקו - מוצא מוריס את ארץ ישראל של המאה ה-19, את טחנות הקמח והחקלאות המסורתית, ורואה הקבלה באופי הטיול בין הגליל לארצות הללו.
מוריס דובר ערבית שוטפת ולאחרונה אף טורקית.
מוריס הוא בוגר החוג ללימודי ארץ ישראל וגיאוגרפיה ומורה דרך מוסמך.

 מוריס צמח בפייסבוק

המלצה על ספר חדש:

 

המומלצים:

צור קשר
סלולרי: 052-8499217
דוא"ל: moris.trip12@gmail.com


לכתבות ולמאמרים של מוריס צמח

 

 My English website:
Morris Tsemach, Tour guide in Israel

ספרים של מוריס צמח

"לטייל עם מוריס בגליל"
הספר מביא שפע של אגדות עם ואנקדוטות, מסלולי טיולים מוכרים פחות, ברגל, למכוניות או לג'יפים, סיפורי אנשים מקומות, ותבשילים שהגיחו ממטבחים מקומיים.
הספר יצא בהוצאת מודן מלווה בתמונות יפהפיות של נלי שפר.

"סיפורים טבריינים"
בספר תמונות ותצלומים נדירים, שפע סיפורים ומסלולי טיולים בארץ.
יצא לאור בהוצאת אחיאסף. (צילום התמונה משמאל: זאב אלכסנדרוביץ')

סיורים וטיולים בטבריה בעקבות הספר לחץ כאן

מצגת על טבריה בעקבות הספר

 

מוריס צמח בקידום כהלכה